bloczki akustyczne Budownictwo Grupa Silikaty

Dlaczego bloczki akustyczne są pozbawione profilowań?

Dlaczego bloczki akustyczne są pozbawione profilowań?
Wykonane z ekologicznych surowców silikatowe bloczki to materiał budowlany, który z powodzeniem wykorzystywany jest do wznoszenia ścian o podwyższonych parametrach akustycznych. Możliwość stawiania „cichych” przegród to w dużej mierze zasługa znacznej masy wapienno-piaskowych elementów murowych, jednak olbrzymią rolę odgrywa tutaj również gładka powierzchnia czołowa bloczków. W jaki sposób brak profilowań przekłada się na poprawę parametrów akustycznych ściany, wyjaśnia Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy

Data publikacji: 2017-01-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dlaczego bloczki akustyczne są pozbawione profilowań?
Kategoria: Grupa Silikaty, bloczki akustyczne

Dlaczego bloczki akustyczne są pozbawione profilowań? , Grupa Silikaty, bloczki akustyczne - Wykonane z ekologicznych surowców silikatowe bloczki to materiał budowlany, który z powodzeniem wykorzystywany jest do wznoszenia ścian o podwyższonych parametrach akustycznych. Możliwość stawiania „cichych” przegród to w dużej mierze zasługa znacznej masy wapienno-piaskowych elementów murowych, jednak olbrzymią rolę odgrywa tutaj również gładka powierzchnia czołowa bloczków. W jaki sposób brak profilowań przekłada się na poprawę parametrów akustycznych ściany, wyjaśnia Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy SILIKATY. Wykonane z ekologicznych surowców silikatowe bloczki to materiał budowlany, który z powodzeniem wykorzystywany jest do wznoszenia ścian o podwyższonych parametrach akustycznych. Możliwość stawiania „cichych” przegród to w dużej mierze zasługa znacznej masy wapienno-piaskowych elementów murowych, jednak olbrzymią rolę odgrywa tutaj również gładka powierzchnia czołowa bloczków. W jaki sposób brak profilowań przekłada się na poprawę parametrów akustycznych ściany, wyjaśnia Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy SILIKATY.

Skuteczne wyciszenie pomieszczeń oraz odizolowanie ich od hałasów dochodzących z zewnątrz, jak również tych przenoszonych przez (oraz pomiędzy) elementy konstrukcyjne budynku, ma ogromne znaczenie dla komfortu przebywających we wnętrzu osób. Ściany zewnętrzne i działowe w nowoczesnych obiektach powinny zatem cechować się podwyższonymi parametrami akustycznymi. Na dźwiękoszczelność przegród budowlanych wpływ mają trzy zasadnicze kwestie: wybrany materiał, dokładność wykonania oraz sposób połączenia ze sobą poszczególnych elementów murowych. Przykładem produktów, które znakomicie nadają się do wznoszenia „cichych” ścian są silikatowe bloczki o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Bloczki akustyczne Grupy SILIKATY produkowane są w pełnej masie, bez wewnętrznych drążeń, co skutecznie zapobiega pojawianiu się zjawisk rezonansowych. Charakteryzują się one również dużą masą i gładką powierzchnią czołową. Rola ciężaru elementów murowych w wyciszeniu ściany nie jest dla nikogo zaskoczeniem – masywną przegrodę trudniej wprawić w wibrację i drgania. Brak profilowań silikatowych bloczków okazuje się być jednak dla wielu inwestorów kwestią zagadkową. Wszystkie bloczki Grupy SILIKATY o podwyższonych właściwościach izolacyjności akustycznej posiadają gładkie powierzchnie, czyli pozbawione są profilowań. Taka geometria wymusza na ekipie budowlanej wypełnienie zarówno spoin poziomych, jak i pionowych, co w wymierny sposób przekłada się na szczelność przegrody. W konsekwencji zaś staje się gwarantem skutecznej bariery dla dźwięków i daje pewność, że w pomieszczeniach panować będzie przyjemna dla ucha cisza. Mówiąc krótko: brak profilowań to szczelniejsza, a zatem również cichsza ściana.

A to już wiesz?  Dwa wymiary podłogi – nowe panele winylowe z kolekcji Wineo 600 marki Wineo

„Grupa SILIKATY” Sp. z o.o. to jeden z czołowych w Polsce producentów wyrobów silikatowych do wznoszenia ścian zewnętrznych, konstrukcyjnych, działowych, fundamentowych, ogniowych i piwnicznych. Grupa powstała w 2004 roku z połączenia krajowych producentów, z których każdy posiadał kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji SILIKATÓW. Obecnie Grupa SILIKATY skupia 7 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie całej Polski (w Krukach k/Ostrołęki, Piszu, Przysieczynie, Ludyni, Leżajsku, Kluczach i Jedlance). Poprzez swoich przedstawicieli firma aktywnie uczestniczy w pracach komitetu technicznego Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Silikatów. Grupa SILIKATY jest także członkiem polskiego Stowarzyszenia Producentów Białych Materiałów Ściennych „Białe Murowanie”.

„Grupa SILIKATY” Sp. z o.o.
Kruki ul. Nowowiejska 33
07-415 Olszewo-Borki
tel./fax 29 760 44 70, 760 65 10

www.grupasilikaty.pl

 

 

Zachęcam do wykorzystania materiałów na Państwa łamach oraz zapoznania się z informacjami znajdującymi się w biurze prasowym http://budflypr.newslink.pl/komunikaty-prasowe/kategoria/39.

W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dlaczego bloczki akustyczne są pozbawione profilowań? , Grupa Silikaty, bloczki akustyczne - Wykonane z ekologicznych surowców silikatowe bloczki to materiał budowlany, który z powodzeniem wykorzystywany jest do wznoszenia ścian o podwyższonych parametrach akustycznych. Możliwość stawiania „cichych” przegród to w dużej mierze zasługa znacznej masy wapienno-piaskowych elementów murowych, jednak olbrzymią rolę odgrywa tutaj również gładka powierzchnia czołowa bloczków. W jaki sposób brak profilowań przekłada się na poprawę parametrów akustycznych ściany, wyjaśnia Joanna Nowaczyk, Doradca Techniczny Grupy SILIKATY.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy