Aktualności

II Kongres E(x)plory: Innowacje – do przodu, czyli którędy?

II Kongres E(x)plory: Innowacje – do przodu, czyli którędy?
II Kongres E(x)plory: Innowacje – do przodu, czyli którędy? 2 grudnia 2015, Centrum Nowych Technologii CeNT UW, Warszawa Czy możemy w Polsce wytworzyć klimat dla

II Kongres E(x)plory: Innowacje – do przodu, czyli którędy?

2 grudnia 2015, Centrum Nowych Technologii CeNT UW, Warszawa

Czy możemy w Polsce wytworzyć klimat dla innowacji, podobny do tego w Izraelu? Czy innowacyjne pomysły lepiej rozwijać w naszym kraju, czy za granicą? Czego inwestorzy szukają w innowatorach? To jedynie kilka wybranych tematów, na które eksperci z różnych środowisk i państw będą dyskutować podczas II Kongresu E(x)plory „Innowacje – do przodu, czyli którędy?”, który odbędzie się 2 grudnia br. w Centrum Nowych Technologii CeNT UW w Warszawie.
Już po raz drugi Fundacja Zaawansowanych Technologii zaprasza do wspólnej dyskusji firmy i instytucje zaangażowane w rozwój technologicznych innowacji w Polsce.

– Naszym celem było stworzenie forum dyskusji i wymiany doświadczeń, gdzie grono osób aktywnie zaangażowanych w poszukiwanie najskuteczniejszych możliwości rozwoju potencjału, jaki drzemie w polskich naukowcach, wynalazcach i innowatorach, może dzielić się swoją wiedzą, a równocześnie czerpać z doświadczeń innych – mówi Joanna Gogolińska, Dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii. – Duże zainteresowanie pierwszym Kongresem E(x)plory, a także pozytywne informacje, jakie otrzymaliśmy od uczestników, utwierdziły nas w przekonaniu, że była to słuszna decyzja – dodaje.

Na II Kongresie E(x)plory spotka się świat nauki, administracji państwowej i biznesu, by wspólnie szukać rozwiązań dla najbardziej palących problemów. Będzie to również okazja do spotkania się z młodymi naukowcami i posłuchania, jakim problemom muszą stawić czoła osoby, które w perspektywie kilku lat będą projektować najważniejsze wynalazki w kraju.

Kongres rozpocznie wykład „Speed of success” Arnona Barnesa, mieszkającego w Amsterdamie cenionego przedsiębiorcy, międzynarodowego mówcy oraz mentora i coacha biznesu. Jak zwizualizować i nazwać nasze życiowe cele? Jak z miejsca gdzie jesteśmy, dotrzeć tam gdzie chcielibyśmy być? I jak to zrobić w rekordowo szybkim czasie? Dlaczego tak ważne jest pozytywne myślenie i dlaczego powinniśmy otaczać się optymistami wierzącymi w swój sukces? Arnon Barnes wspólnie z uczestnikami II-go Kongresu spróbuje znaleźć odpowiedzi na te pytania.

A to już wiesz?  Inwestycje po Brexicie – szansa dla Polski

W panelach i sesjach warsztatowych organizowanych w ramach II Kongresu E(x)plory wezmą udział przedstawiciele wielu firm i instytucji m.in: Anna Azari (Ambasador Izraela w Polsce), Eliza Kruczkowska (Startup Poland), Krzysztof Wojdyło (Wardyński Partners), Tal Harmelin (Dyrektor Departamentu Handlowego Ambasady Izraela w Polsce), Borys Musielak (Reaktor), Przemysław Żelazowski (SatAgro), Hubert Gęsiarz (NCBR).
Udział w Kongresie E(x)plory jest bezpłatny. Organizatorzy proszą uczestników o wcześniejszą rejestrację poprzez wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie www.kongres.explory.pl, gdzie znajduje się także szczegółowy program wydarzenia.

Organizator E(x)plory: Fundacja Zaawansowanych Technologii
Fundacja Zaawansowanych Technologii (www.fzt.org.pl) powstała w 2011 roku w odpowiedzi na rozwój rynku innowacji w Polsce oraz wyzwania społeczno-gospodarcze XXI wieku. Fundacja z sukcesem wspiera przedsiębiorczość, komercjalizację najnowszych technologii oraz popularyzuje naukę w Polsce i na świecie. W swoich działaniach Fundacja współpracuje na co dzień z ponad 50 partnerami, wśród których znajdują się innowacyjne przedsiębiorstwa, uczelnie wyższe, parki naukowo-technologiczne, instytucje samorządowe i centralne oraz przedstawiciele mediów. Flagowym przedsięwzięciem FZT jest Program E(x)plory (www.explory.pl) łączący młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up’y oraz duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, media ogólnopolskie i regionalne, najlepsze szkoły i uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości.
Mecenas E(x)plory: Grupa LOTOS
Współorganizatorzy Kongresu: Miasto st. Warszawa, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Centrum Nowych Technologii CeNT UW, Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UOTT UW
Partnerzy: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, PwC, Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT PW
Partnerzy merytoryczni: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Startup Poland, Startup Hub, Ambasada Izraela w Polsce, SpeedUp Group, Starter, Capital Ventures, Symfonie Capital
Patroni medialni: INN Poland, Crazy Nauka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy