Budownictwo Libet

Nawierzchnia wokół basenu – na co zwracać uwagę podczas jej tworzenia i na jakie materiały warto postawić?

Nawierzchnia wokół basenu – na co zwracać uwagę podczas jej tworzenia i na jakie materiały warto postawić?
Ciepłe, letnie dni sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach popularnością wśród inwestorów cieszą się przydomowe baseny. Dawniej kojarzone z rozległymi posiadłościami, dziś coraz częściej stanowią integralną część nawet niezbyt dużych posesji. Ekspert firmy Libet podpowiada, na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając materiały nawierzchniowe do strefy

Data publikacji: 2018-07-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nawierzchnia wokół basenu – na co zwracać uwagę podczas jej tworzenia i na jakie materiały warto postawić?
Kategoria: Libet

Nawierzchnia wokół basenu – na co zwracać uwagę podczas jej tworzenia i na jakie materiały warto postawić? , Libet - Ciepłe, letnie dni sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach popularnością wśród inwestorów cieszą się przydomowe baseny. Dawniej kojarzone z rozległymi posiadłościami, dziś coraz częściej stanowią integralną część nawet niezbyt dużych posesji. Ekspert firmy Libet podpowiada, na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając materiały nawierzchniowe do strefy basenowej. Ciepłe, letnie dni sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach popularnością wśród inwestorów cieszą się przydomowe baseny. Dawniej kojarzone z rozległymi posiadłościami, dziś coraz częściej stanowią integralną część nawet niezbyt dużych posesji. Ekspert firmy Libet podpowiada, na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając materiały nawierzchniowe do strefy basenowej.

Trwałość i funkcjonalność…

Aranżując nawierzchnię wokół basenu pamiętajmy, że jest to niezwykle wymagająca przestrzeń. Zastosowany przez nas materiał będzie narażony nie tylko na sezonowe skrajne warunki atmosferyczne – mróz i śnieg zimą oraz wysokie temperatury latem, ale też na regularne oddziaływanie wilgoci, a co za tym idzie ryzyko powstawania pleśni i mchów. Wyzwaniem dla niego są również: chlorowana woda oraz środki chemiczne stosowane w trakcie czyszczenia. Z tego względu warto sięgnąć po produkty wyróżniające się doskonałymi parametrami technicznymi. „Materiały nawierzchniowe używane do wykończenia basenu powinny łączyć ekstremalną wytrzymałość z podstawowymi wyznacznikami funkcjonalności. Rozwiązaniem takim są wysokiej klasy gresy porcelanowe. Niewrażliwość na absorbcję wody, zmienność pogody czy rozmaite substancje chemiczne idzie tu w parze m.in. z wysokim współczynnikiem antypoślizgowości (R11), przekładającym się na bezpieczeństwo użytkowania, szczególnie ważne w przypadku, gdy wokół bawią się dzieci – wyjaśnia Kamil Drewczyński, ekspert firmy Libet. Biorąc pod uwagę, że nasze baseny chętnie lokalizujemy w możliwie nasłonecznionych miejscach, istotny jest też wskaźnik odbicia słonecznego (SRI), który w przypadku niektórych płyt wynosi nawet do 80%, niwelując nieprzyjemne dla stóp nagrzanie powierzchni.”

… Na co dzień

Każda przydomowa strefa relaksu wiąże się z czasem poświęconym zarówno na przyjemności, jak i na pewne obowiązki. W obu przypadkach istotne jest, by użytkownik czuł, że pozostaje ona… właśnie strefą relaksu. „Popularność gresów porcelanowych wynika także z faktu, że nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych, łatwo je utrzymać w czystości (w tym – używając myjki ciśnieniowej), a odporność na zabrudzenia i zarysowania pozwala bez obaw stawiać na nich leżaki, stoły czy grille”– dodaje Kamil Drewczyński z Libet.

A to już wiesz?  Kolekcja AMALFI marki Nowodvorski Lighting – ukłon w stronę stylu loftowego

Liczy się harmonia

Wykańczając teren wokół basenu, warto zadbać nie tylko o trwałość i funkcjonalność zastosowanych materiałów, ale także o aspekty estetyczne. W ostatnich latach popularnym rozwiązaniem jest łączenie części mieszkalnej ze strefą basenową. „W zachowaniu stylistycznej spójności między wnętrzem budynku, a jego otoczeniem pomocne są produkty, które mogą być stosowane zarówno w pomieszczeniach, jak i na tarasach, w ogrodach, na elewacjach czy schodach zewnętrznych. Decydując się np. na gresy porcelanowe z kolekcji Libet Ceramic pamiętajmy, że w domu wystarczą elementy o grubości 10 mm, a w wersji przeznaczonej do układania na zewnątrz mają one grubość 20 mm”, informuje ekspert Libet. W każdym przypadku ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża oraz wybór najlepszej technologii montażu (np. na klej, na zaprawie drenażowej , na podbudowie z kruszyw, na wspornikach).”

Łatwość uzyskania pożądanego efektu wizualnego, spójnego dla całej aranżacji, to natomiast w dużym stopniu zasługa dostępności szerokiej palety struktur, formatów i kolorów. Od lat chętnie stawiamy szczególnie na wyroby, których design wiernie odwzorowuje rozmaite odmiany kamienia, drewna czy betonu, świetnie wpisując się w stylistykę zarówno bardzo nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacji.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nawierzchnia wokół basenu – na co zwracać uwagę podczas jej tworzenia i na jakie materiały warto postawić? , Libet - Ciepłe, letnie dni sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach popularnością wśród inwestorów cieszą się przydomowe baseny. Dawniej kojarzone z rozległymi posiadłościami, dziś coraz częściej stanowią integralną część nawet niezbyt dużych posesji. Ekspert firmy Libet podpowiada, na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając materiały nawierzchniowe do strefy basenowej.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy