Budownictwo eksponaty Guardian muzeum szkło

Szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity™ pozwala zwiedzającym muzea skupić się na eksponatach

Szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity™ pozwala zwiedzającym muzea skupić się na eksponatach
Gdy muzeum chce zapewnić, by na wystawach błyszczały dzieła sztuki, a nie szyby ochraniających je gablot, coraz częściej wybiera dwustronnie powlekane, antyrefleksyjne szkło Guardian Clarity™. Clarity zapewnia witrynom wystawowym efekt niemal niewidocznego szkła. Pozwala to zwiedzającym na oglądanie przedmiotów bez żadnych zakłóceń, a jednocześnie zapewnia niezbędną ochronę i bezpieczeństwo często bezcennym, unikatowym

Data publikacji: 2016-05-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity™ pozwala zwiedzającym muzea skupić się na eksponatach
Kategoria: guardian, szkło, muzeum, eksponaty

Szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity™ pozwala zwiedzającym muzea skupić się na eksponatach , guardian, szkło, muzeum, eksponaty - Gdy muzeum chce zapewnić, by na wystawach błyszczały dzieła sztuki, a nie szyby ochraniających je gablot, coraz częściej wybiera dwustronnie powlekane, antyrefleksyjne szkło Guardian Clarity™. Clarity zapewnia witrynom wystawowym efekt niemal niewidocznego szkła. Pozwala to zwiedzającym na oglądanie przedmiotów bez żadnych zakłóceń, a jednocześnie zapewnia niezbędną ochronę i bezpieczeństwo często bezcennym, unikatowym eksponatom. Gdy muzeum chce zapewnić, by na wystawach błyszczały dzieła sztuki, a nie szyby ochraniających je gablot, coraz częściej wybiera dwustronnie powlekane, antyrefleksyjne szkło Guardian Clarity™. Clarity zapewnia witrynom wystawowym efekt niemal niewidocznego szkła. Pozwala to zwiedzającym na oglądanie przedmiotów bez żadnych zakłóceń, a jednocześnie zapewnia niezbędną ochronę i bezpieczeństwo często bezcennym, unikatowym eksponatom.

Guardian Industries' Glass Group w Europie zaprezentuje swoje rozwiązania dla gablot wystawowych z wykorzystaniem szkła Clarity na stoisku numer #41 na wystawie Międzynarodowej Rady Muzeów w Mediolanie we Włoszech, która odbędzie się w dniach 4-6 lipca. Wystawa towarzyszy trwającej w tym samym czasie (3-9 lipca) Konferencji Międzynarodowej Rady Muzeów.

Firma Guardian produkuje szkło Clarity z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanej technologii rozpylania magnetronowego. Dzięki temu szkło Guardian Clarity zapewnia przepuszczalność światła na poziomie 97% i refleksyjność poniżej 1%. Porównując: architektoniczne szkło float zapewnia przepuszczalność rzędu 90% i refleksyjność 8%. Kolor odbicia szczątkowego szkła Clarity ma neutralny, lekko niebieskawy odcień, a na szkle bazowym Guardian UltraClear™ uzyskuje maksymalną przejrzystość z minimalną ilością refleksów i odblasków.

Muzeologia, bardziej niż kiedykolwiek stoi przed potrójnie trudnym wyzwaniem związanym z eksponatamia: ich prezentacją, ochroną i konserwacją. Wybór nieodpowiedniego szkła to nie tylko negatywny skutek pod względem estetycznym, z powodu powstawania odbić i odblasków. Światło i promienie ultrafioletowe mogą uszkodzić eksponaty lub spowodować blaknięcie ich kolorów. Biorąc to pod uwagę, zwłaszcza przy najbardziej wymagających projektach, europejskie muzea decydują się na wykorzystanie szkła Guardian Clarity, uzyskując w ten sposób wspaniałe rezultaty w każdym z wymienionych obszarów.

Biblioteka multimedialna Médiathèque Pierre Amalric d’Albi w południowej Francji wybrała szkło Clarity do wykonanej na zamówienie 7-metrowej witryny, eksponującej niektóre z najrzadszych i najcenniejszych zbiorów biblioteki. „Antyrefleksyjne szyby Guardian Clarity spełniły trzy warunki, które muzeum zakładało projektując witrynę: zabezpieczenie eksponatów, estetykę i dobrą jakość w rozsądnej cenie” – powiedziała dyrektor muzeum, Jocelyne Deschaux.

A to już wiesz?  Panele laminowane Rock’n’Go marki wineo – przebojowa podłoga z rockową nutą

O nowej witrynie Deschaux powiedziała: „Jestem zadowolona z antyrefleksyjnych właściwości szkła Guardian Clarity. Muszę przyznać, że gościom bardzo podoba się wygląd nowej witryny”.

W Utrechcie w Holandii, Centraal Museum wykorzystało szyby Guardian Clarity, by chronić i zaprezentować wyjątkową kolekcję obrazów i rysunków XVI-wiecznego holenderskiego artysty, Joachima Wtewaela. Kristine Kavelaars, Starsza Koordynatorka Projektu w Centraal Museum, określiła szkło Clarity jako „nieoczekiwane”, powiedziała: „– Muszę przyznać, że jeszcze nigdy nie widziałam czegoś podobnego.Wielu odwiedzających nie zdawało sobie sprawy z obecności tafli szkła, dopóki nie powstrzymywała ich przed dotknięciem obrazów”.

Organizatorzy wystawy objazdowej „Osiris, Egypt’s Sunken Mysteries“, obejmującej bezcenne, starożytne egipskie artefakty, również zdecydowali się na wykorzystanie w swoich witrynach dwustronnie powlekanych, antyrefleksyjnych szyb Clarity. Wystawa ta prezentuje wielowiekowe eksponaty, wydobyte niedawno z dna koryta Nilu w Egipcie.

Aby dowiedzieć się więcej o najlepszych szybach do muzeów i witryn wystawowych, zapraszamy do odwiedzenia firmy Guardian na stoisku numer #41 na wystawie Międzynarodowej Rady Muzeów w Mediolanie we Włoszech, która odbędzie się w dniach 4-6 lipca.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity™ pozwala zwiedzającym muzea skupić się na eksponatach , guardian, szkło, muzeum, eksponaty - Gdy muzeum chce zapewnić, by na wystawach błyszczały dzieła sztuki, a nie szyby ochraniających je gablot, coraz częściej wybiera dwustronnie powlekane, antyrefleksyjne szkło Guardian Clarity™. Clarity zapewnia witrynom wystawowym efekt niemal niewidocznego szkła. Pozwala to zwiedzającym na oglądanie przedmiotów bez żadnych zakłóceń, a jednocześnie zapewnia niezbędną ochronę i bezpieczeństwo często bezcennym, unikatowym eksponatom.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy