Data publikacji: 2018-10-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Szkło Guardian Glass przedstawia swoim klientom produkt przyszłości – szkło przyciemniane elektronicznie. Dzięki niemu można zaciemniać drzwi oraz okna za naciśnięciem guzika.
Kategoria:
Jak to działa?
To estetyczne, adaptowalne i w pełni niezależne rozwiązanie można stosować w podwójnych lub potrójnych szybach zespolonych (IGU). Nie posiadając części mechanicznych, nowa technologia przyciemniania nie jest narażona na uszkodzenia mechaniczne powszechnie spotykane w przypadku innych zintegrowanych rozwiązań służących przyciemnianiu szyb. Funkcja przyciemniania jest aktywowana w ciągu kilku sekund, gdy prąd elektryczny o niskim napięciu przepływa przez warstwy przewodzące. W ten sposób pomiędzy bardzo cienką zasłoną, a powierzchnią szkła dochodzi do przyciągania elektrostatycznego. Przy wyjątkowo niskim zapotrzebowaniu na energię technologia ta nie musi być podłączana na stałe do głównego źródła zasilania. Może ona być zasilana bateriami, a obecnie trwają prace nad umożliwieniem ładowania energią słoneczną.
Zasłona jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla dzisiejszych domów, jak i dla domów przyszłości: można ją aktywować za pomocą przełącznika, pilota lub poprzez aplikacje do obsługi inteligentnego domu. Automatyczne sterowanie umożliwia takie ustawienie zasłony, że będzie ona reagowała na zmiany w oświetleniu zewnętrznym lub w temperaturze, tworząc przyjemniejszą atmosferę wewnątrz budynku. Co więcej, zasłony można dostosować do szkła o nieregularnym kształcie.
Sheldon Davis, Vice President of Science, Technology and Innovation w Guardian Glass, komentuje: „Rozwiązanie opracowane przez Guardian jest prawdziwie przełomowe pod względem innowacyjności szkła – technologia ta jest zarówno nowa, jak i unikalna w branży szklarskiej. Ten nowy typ przesłony, jest efektywny kosztowo w porównaniu z pozostałymi tego typu rozwiązaniami, charakteryzuje się niskim zużyciem energii oraz zapewnia bardzo niski współczynnik uzysku energii słonecznej w przypadku jego zastosowania. Widzimy ogromny potencjał jego zastosowania przede wszystkim w oknach mieszkaniowych, drzwiach, szkle nieprzeziernym do łazienek i sypialni, świetlikach dachowych i drzwiach wejściowych. Uważamy, że w przyszłości prezentowana technologia znajdzie także zastosowanie komercyjne. Równie ważne jest to, że rozwiązanie to umożliwi naszym klientom spełnienie wszystkich kryteriów i wymagań podyktowanych przepisami budowlanymi oraz zapisami dotyczącymi efektywności energetycznej szklenia.”
Davis kontynuuje: „Alternatywne produkty zaciemniające, takie jak zintegrowane żaluzje, rolety zewnętrzne, rolety dachowe i wewnętrzne zasłony [robione na zamówienie zasłony oraz żaluzje] obciążone są wysokimi kosztami zakupu i instalacji. Ponadto ich produkcja jest kłopotliwa i cieszą się one niechlubną opinią produktów wadliwych, które nie zapewniają pełnego zaciemnienia.
„Nasze szyby przyciemniane elektronicznie pozwalają użytkownikom kontrolować szkło, które samo w sobie staje się czymś więcej niż barierą pomiędzy użytkownikami, a otoczeniem zewnętrznym. Zamiast tego zapewnia im ono możliwość sterowania ochroną przeciwsłoneczną i kontrolowania efektu oślepienia. Wystarczy nacisnąć przycisk lub wybrać odpowiednią funkcję w aplikacji. Nasze rozwiązanie stworzy również w przyszłości nowe możliwości dla przetwórców i montażystów szkła, którzy będą mogli współtworzyć z nami przełomowe, innowacyjne technologie przyciemniania szkła, wnosząc wartość dodaną do ich własnej oferty produktowej."
Guardian Glass zaprezentuje podczas glasstec nowe szkło przyciemniane elektronicznie – Hala 10 | Stoisko A24 (23-26 Październik 2018 – Düsseldorf, Niemcy).
Guardian Glass, główna firma grupy Guardian Industries, jest jednym z wiodących producentów szkła typu float, szkła powlekanego oraz gotowych produktów szklanych na świecie. W 25 fabrykach szkła float na całym świecie Guardian Glass produkuje szkło o wysokich parametrach stosowane we wnętrzach i na fasadach budynków (zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych), w transporcie oraz technice. Produkty Guardian Glass można znaleźć w domach, biurach, samochodach i najbardziej rozpoznawalnych realizacjach architektonicznych. Centrum Nauki i Technologii Guardian Glass stale pracuje nad rozwojem nowych produktów szklanych oraz rozwiązań. W tym celu wykorzystuje najbardziej zaawansowaną technologię, dzięki której pomaga swoim klientom see what’s possible®. Nasza strona: guardianglass.com
Guardian Industries
Guardian Industries zatrudnia około 18.000 osób i działa w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji. Siedziba firmy mieści się w Auburn Hills, w amerykańskim stanie Michigan. Firmy należące do grupy Guardian produkują szkło typu float, szkło powlekane oraz gotowe produkty szklane. Nasze produkty mają zastosowanie w projektach architektonicznych, budownictwie mieszkalnym, wnętrzach, transporcie publicznym oraz wszędzie tam, gdzie potrzebne jest szkło techniczne, wysokiej jakości chromowane, a także lakierowane części plastikowe stosowane w branży motoryzacyjnej oraz pojazdach ciężarowych. Wizją Guardian jest tworzenie wartości dla klientów i społeczeństwa dzięki ciągłej innowacji opartej na stałym zmniejszaniu ilości wykorzystywanych zasobów. Guardian jest jednostką zależną w pełni należącą do Koch Industries, Inc. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej guardian.com
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki: