Budownictwo H+H

Zmiany wymagań dotyczących przenikalności cieplnej przegród

Zmiany wymagań dotyczących przenikalności cieplnej przegród
Wraz z początkiem przyszłego roku inwestorów czekają kolejne zmiany, a wśród nich nowe przepisy dotyczące warunków technicznych, jakie powinny spełniać budynki w zakresie izolacyjności termicznej oraz zużycia energii. Planując budowę domu, warto zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i upewnić się, że technologie oraz materiały, które wybieramy, spełniają najnowsze normy prawa budowlanego. Na co zwrócić uwagę, wyjaśnia Robert Janiak, Product Manager z firmy

Data publikacji: 2020-08-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zmiany wymagań dotyczących przenikalności cieplnej przegród
Kategoria: H+H

Zmiany wymagań dotyczących przenikalności cieplnej przegród , H+H - Wraz z początkiem przyszłego roku inwestorów czekają kolejne zmiany, a wśród nich nowe przepisy dotyczące warunków technicznych, jakie powinny spełniać budynki w zakresie izolacyjności termicznej oraz zużycia energii. Planując budowę domu, warto zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i upewnić się, że technologie oraz materiały, które wybieramy, spełniają najnowsze normy prawa budowlanego. Na co zwrócić uwagę, wyjaśnia Robert Janiak, Product Manager z firmy H+H. Wraz z początkiem przyszłego roku inwestorów czekają kolejne zmiany, a wśród nich nowe przepisy dotyczące warunków technicznych, jakie powinny spełniać budynki w zakresie izolacyjności termicznej oraz zużycia energii. Planując budowę domu, warto zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i upewnić się, że technologie oraz materiały, które wybieramy, spełniają najnowsze normy prawa budowlanego. Na co zwrócić uwagę, wyjaśnia Robert Janiak, Product Manager z firmy H+H.

Coraz wyższe wymagania dotyczące stosowanych materiałów oraz technologii w budownictwie to część planu, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej budynków, a co za tym idzie – uczynienie ich bardziej przyjaznymi dla środowiska. Wszelkie normy i obostrzenia nakierowane są na osiągnięcie bilansu energetycznego bliskiego zeru, a więc dążenie do wyeliminowania strat energii doprowadzanej i odprowadzanej z budynku.

 

Nowe wymogi dla budynków i instalacji – co to oznacza dla inwestora?

 

Od początku 2021 roku parametry dotyczące przenikalności cieplnej poszczególnych przegród budynku ulegają ponownemu zaostrzeniu. Dotyczy to wszystkich miejsc, w których możliwe są straty energii cieplnej, np. okien, dachu, podłóg oraz ścian zewnętrznych. W przypadku tych ostatnich wymagania co do współczynnika przenikania ciepła U zmienią się z 0,23 na 0,20 W/(m²·K). Co to oznacza dla inwestorów? Spełnienie nowych norm może się wydawać kolejnym utrudnieniem, jednak z perspektywy inwestora jest to zmiana bardzo korzystna w długim okresie czasu, bowiem wpływa znacząco na utrzymanie komfortu termicznego oraz ograniczenie kosztów eksploatacyjnych budynku. Im niższa wartość wskaźnika przenikalności cieplnej ścian U, tym mniej energii cieplnej ucieka przez przegrody na zewnątrz, co w efekcie daje mniejsze straty ciepła i niższe koszty ogrzewania – wyjaśnia Robert Janiak, Product Manager z firmy H+H Polska.

A to już wiesz?  Murowanie na cienką spoinę – dlaczego warto i jak uniknąć błędów?

 

Jak wybrać energooszczędne materiały do budowy domu?

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zmiany wymagań dotyczących przenikalności cieplnej przegród , H+H - Wraz z początkiem przyszłego roku inwestorów czekają kolejne zmiany, a wśród nich nowe przepisy dotyczące warunków technicznych, jakie powinny spełniać budynki w zakresie izolacyjności termicznej oraz zużycia energii. Planując budowę domu, warto zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i upewnić się, że technologie oraz materiały, które wybieramy, spełniają najnowsze normy prawa budowlanego. Na co zwrócić uwagę, wyjaśnia Robert Janiak, Product Manager z firmy H+H.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy